Jan Pažin

producent, 44 let

Je pro mě důležité okolí, v kterém žiji se svou rodinou. Už před pěti lety jsem se rozhodl, že se stanu aktivním v komunální politice. Chci se podílet na zlepšování kvality života. Je pro to populární anglický název „wellbeing“. Myslím totiž, že to chceme všichni. Možná jsem pro mnohé idealista, ale chci v práci pro město hledat nová řešení, bavit se s občany, politiky různých stran a hledat konsensuální společné cesty. Vím, že to bude náročné, ale jsem na to připravený.

Ing. Jan Ropek

starosta, dopravní inženýr, 35 let

Chtěl bych i nadále přispívat k tomu, aby naše město sebevědomě a s energií prosazovalo své zájmy a aby tyto zájmy vycházely z diskuze s veřejností, což je něco, co mi ani přes svá úskalí není cizí.

Ing. Jan Doležal, PhD.

lektor a konzultant projektového řízení, 42 let

V Chocni žiji od narození a považuji se za patriota. V rámci své profese hodně cestuji po celé ČR a vidím inspiraci pro rozvoj města v různých směrech, ať už se jedná o veřejný prostor, zeleň nebo prvky pro individuální sportovní vyžití. I proto jsem se z pozice zastupitele podílel na vzniku Fitness stezky či projektu Kolostezky v Chocni a okolí.

Ing. Jiří Pírko

softwarový inženýr, 39 let

V minulém volebním období jsem se věnoval primárně oblasti rozvoje města, architektury a urbanismu. Jsem velmi rád, že se povedlo uskutečnit architektonickou soutěž na přeměnu lokality Ostrova a že výsledky předčily očekávání. Kromě toho je i řada dalších rozpracovaných projektů, které bych rád pomohl dotáhnout do zdárného konce tak, aby se Choceň stala ještě příjemnějším místem k životu.

Milan Matějka

kavárník, 47 let

Jako mladší jsem strávil několik let mimo naši republiku a vlastně si nebyl úplně jist, kde do budoucna budu žít. Doma je ale jen v Chocni a já se z megapolí, prosluněných pláží či zeleného ostrova před lety vrátil domů, do našeho města, protože není lepší místo k životu.

Tomáš Klíma

designér a fotograf, 41 let

Po čtyřech letech ve funkci zastupitele za Živou Choceň jsem se rozhodoval, jestli kandidovat znovu. I když tomu člověk musí obětovat spoustu volného času a občas to jsou docela nervy, za mě to bylo jasné „ano“. Mám kolem sebe totiž skupinu lidí, na které je spoleh, kteří mají neuvěřitelný zápal a dotahují věci do konce.

Mgr. Jan Homuta

krajský preventista kriminality a protidrogový koordinátor, 39 let

Po studiích jsem žil několik let ve větším městě. Oproti této zkušenosti spatřuji v Chocni velkou výhodu v klidnějším způsobu života a blízkosti přírody. To jsou zároveň hlavní důvody, proč tu chci žít.

Ing. Marie Víchová

administrativní pracovnice, 37 let

Choceň je městem, ve kterém žiji od svého narození. Přestože jsem nějaký čas pobývala v cizině a na studiích v Praze, vždy jsem se ráda vracela zpět. Postupem času jsem nabyla přesvědčení, že to je to pravé místo, kde by se nám spolu s rodinou dobře žilo.

Lukáš Matějka

student politologie, 21 let

Choceň je pro mě domovem, který čas od času na chvíli opustím za poznáním a zkušeností, ale vždy se nesmírně rád vracím, protože právě díky tomuto městu jsem se toho v dosavadním životě naučil nejvíce.

Bc. Anna Hromádková

historička, 33 let

Naše město má výjimečný dar, je obklopeno bohatými lesy, uvnitř má spoustu zeleně a řeku, která dává městu nezaměnitelný ráz. Genius loci jednoduše říká: „Dobře se tu žije.“ Choceň je navíc město bezpečné, malebné a sousedské. Jako matka chci toto vše zachovat především pro své děti.

Ing. Michal Hašek

dokumentační inženýr, 34 let

Za poslední čtyři roky v roli zastupitele jsem měl možnost zjistit, jak město funguje a že to ani zdaleka není nic jednoduchého, jak se může na první pohled zdát. Proto jsem rád, že jsem součástí skvělé party lidí, která své prvotní nadšení přetavila v konkrétní kroky ke zlepšení života v našem malebném městě a z většiny volebních slibů udělala realitu.

Tomáš Rajnet

podnikatel v oboru zahradních realizací, 37 let

Můj život protéká naším městem jako řeka Tichá Orlice. Někdy divoce, někdy klidně. Ale vždy s láskou a úctou k okolí a lidem, co zde žijí.

JUDr. Barbora Martinková

advokátka a mediátorka, 34 let

Choceň je krásné město, ve kterém jsem vyrůstala a vždy ho vnímala jako svůj domov. Ráda bych, aby se jednou stala nezaměnitelným městem i pro moje děti.

Bc. Veronika Pažinová

projektová manažerka, 34 let

Jsem rodačka z Ústí nad Orlicí. Vždy se mi Choceň líbila, ale nikdy bych nevěřila, že mě uchvátí a já ji budu označovat za svůj domov. Je tomu tak od léta roku 2016. Choceň je malebné, ideálně veliké město, které svojí infrastrukturou nabízí maximum pro pohodlný a bezpečný život rodině s dětmi.

Iveta Schejbalová

personální asistentka, 37 let

V Chocni jsem zažila většinu zásadních událostí svého života, takže je pro mě srdeční záležitostí. Mám malého syna, a proto se ráda budu podílet na péči o město jako prostoru, kde se daří rodinám, mladým lidem, dospělým i seniorům a každý si v něm najde příjemný kout, kde se cítí dobře. Ráda bych, aby si město mohly užít i generace, které přijdou po nás.

Bc. Veronika Bartheldy, DiS.

obchodní manažerka, 34 let

Během svého dlouholetého cestování po světě jsem zjistila, že Choceň je mému srdci nejbližší, a rozhodla se vrátit. Zpět v Chocni jsem již několik let a celou dobu sleduji chod města pod taktovkou této skupiny lidí. Když jsem dostala možnost je podpořit, ani vteřinu jsem neváhala. Ráda bych se zapojila do kulturního dění města a své nasbírané zkušenosti ze světa uplatnila právě v této oblasti.

Kamil Urban, DiS.

majitel velkoobchodu s květináči, 42 let

Jsem nesmírně šťasten, že žiji právě v Chocni. Je to pro mě město plné možností. Není ani příliš velké, ani moc malé. Je malebné a hravé. Měl jsem možnost jej reprezentovat jako hráč extraligy v baseballu a šířit jeho věhlas. Jsem pyšný na to, jak Choceň vnímají ti, kteří ji měli možnost navštívit. Proto budu rád, když se budu moci podílet na jejím dalším rozvoji a rozkvětu.

Bc. Vojtěch Sedláček

dramaturg a produkční, 34 let

V posledních letech jsme se věnovali obohacení kulturního života v Chocni. Vznikla řada akcí, o kterých lze říci, že se staly tradičními. Taktéž potenciál městských budov a veřejných prostor pro kulturní akce je v našem městě velký. Mám chuť se na kulturním dění podílet. Choceň je boží. Pojďme ji rozvíjet!

Tomáš Bartheldy

strojní technik, 44 let

Jsem rád součástí spolku Živá Choceň a ještě radši ve společnosti tak pracovitých a ambiciózních lidí, kteří se společně snaží udělat z našeho města hezčí a zábavnější místo pro život.

Kamil Vychytil

podnikatel v kovovýrobě, 42 let

Choceň mám prostě rád. Jako kluk jsem hrával hokej, když zimní stadion ještě neměl střechu, chodil na škarpu na třešně, jezdil na skejtu u Janderáku. V Chocni je mnoho krásných míst, kam rád chodím se svou rodinou. Chtěl bych se podílet na tom, aby tato místa byla zachována a aby vznikala další.

Jana Havránková

hoteliérka, 65 let

Není důležité umístit v choceňském parku o jednu lavičku méně nebo více, důležité je, aby na ni usedl nejen důchodce, ale i mladá maminka s kočárkem, která má v Chocni s rodinou jistotu trvalého bydlení, a proto je potřeba mnohé udělat.